Patterns

Catagory Bronze Bronze 2 Silver Gold
Patterns - Under 10 - Male - Yellow Belt Aaron Raguro (Aldershot) Ben Potter (Thames Valley) Oliver Webb (Rogerstone (TKD Wales)) Samuel Tonks (Fleur-de-Lis (TKD Wales))
Patterns - Under 10 - Female - Yellow Belt Demi Barnett (TKD Central Stratford Upon Avon) Levana Harris (Total TKD) Abby Price (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Chloe Price (Fleur-de-Lis (TKD Wales))
Patterns - 10 to 13 - Male & Female - Yellow Belt Finley John (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Ezme Flemon (Next Level Martial Arts) Xane Safdar (Total TKD) Ryan Murphy (Thames Valley)
Patterns - Under 10 - Male & Female - Green Belt Evie Shepperson (Vision Academy) Jacob Hemsley (Tidworth) Grace Madanayake (Focus TKD) Jack O'Donnell (Thames Valley)
Patterns - 10 to 13 - Male & Female - Green Belt Alex-Jaye Done (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Fionnuala Scott (Thames Valley) Beth Walker (Thames Valley) Taylor Smith (Bernards Institute of Taekwondo)
Patterns - Under 10 - Male & Female - Blue Belt Lucy Wright (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Connor Thomas (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Evie Eason-Warner (Synergy TKD) Harrison Deeley (Didcot)
Patterns - 10 to 13 - Male & Female - Blue Belt Joshua Isaac (Rogerstone (TKD Wales)) Ellena Lobley (Vision Academy) Laura Campbell (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Harvey John (Fleur-de-Lis (TKD Wales))
Patterns - Under 10 - Male & Female - Red Belt Jake Brunton (Proaction Martial Arts) Ryan Harrison (Carlisle) Ben Meyrick (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Jessie Cavender (Fleur-de-Lis (TKD Wales))
Patterns - 10 to 13 - Male & Female - Red Belt Kaci Jayne (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Isobel Eason-Warner (Synergy TKD) George Rowe (Synergy TKD) Max Whitley (Chesham)
Patterns - Under 14 - Black Belt Olivia Bishop-Cavender (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Jordan Green (Spirit Taekwon-Do Academies) Cerys Williams (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Josie Longhurst (Oaks Martial Arts)
Patterns - 14 to 17 - Male & Female - Yellow Belt Aaron Poole (Vale TKD) Bradley Barrett (Hogan's Institue of Taekwondo) Divano Gordon Malcolm (West Reading) Mia Collings (Aldershot)
Patterns - 14 to 17 - Male & Female - Green Belt Dominic Masters (Focus TKD) Jamie Rowland (Impact TKD) Kayla Newton-Willems (Thames Valley) Oliver Ellacott (Vale TKD)
Patterns - 14 & 17 - Male & Female - Blue Belt Will Rainbow (Impact TKD) Becky Holland (Focus TKD) Hollie Charles (Vale TKD) Jack Webster (Soar Valley)
Patterns - 14 & 17 - Male & Female - Red Belt Luke Johnson (Oaks Martial Arts) Nam Tran (Focus TKD) Amy Mccorkindale (Phoenix Bracknell) Megan Dodridge (Didcot)
Patterns - 14 & 17 - Male - 1st Dan James Moran (Spirit Taekwon-Do Academies) Nathan Tucker (Team Taekwon-Do) Joshua Wadey (Vision Academy) Tim Lobley (Vision Academy)
Patterns - 14 & 17 - Male - 2nd Dan Christopher Wright (South Devon) Thomas Taylor (Impact TKD) Sam Reeves (Thames Valley) Owain Withers (Fleur-de-Lis (TKD Wales))
Patterns - 14 & 17 - Male - 3rd Dan        
Patterns - 14 & 17 - Female - 1st Dan Danielle Campbell (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Amy Kehoe (Dover TKD) Abigail Wawman (Absolute TKD) Chorlene Biron-Monnier (Vision Academy)
Patterns - 14 & 17 - Female - 2nd Dan   Katie Wawman (Absolute TKD) Sarah Godden (Dover TKD) Jade Doran (UKTD)
Patterns - 14 & 17 - Female - 3rd Dan        
Patterns - 16 & 17 - Male & Female - Yellow Belt        
Patterns - 16 & 17 - Male & Female - Green Belt        
Patterns - 16 & 17 - Male & Female - Blue Belt        
Patterns - 16 & 17 - Male & Female - Red Belt        
Patterns - 16 & 17 - Male - 1st Dan        
Patterns - 16 & 17 - Male - 2nd Dan        
Patterns - 16 & 17 - Male - 3rd Dan        
Patterns - 16 & 17 - Female - 1st Dan        
Patterns - 16 & 17 - Female - 2nd Dan        
Patterns - 16 & 17 - Female - 3rd Dan        
Patterns - Adult - Male & Female - Yellow Belt Kirsty Embleton (Dover TKD) Robert Howell (Gassors) David Gunter (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Natasha Newten (Fleur-de-Lis (TKD Wales))
Patterns - Adult - Male & Female - Green Belt Marek Moskaluk (Thames Valley) Shannon Gadd (Focus TKD) Tim Pinnick (Pantera TKD) Jordon Berry (Canterbury Taekwondo)
Patterns - Adult - Male & Female - Blue Belt Stacey Wale (Burbage TKD Academy) Agnieszka Abdulwahab (Impact TKD) Carlos Anziani (Cardiff Uni) Ramak Farahani (Thames Valley)
Patterns - Adult - Male & Female - Red Belt Sarah Makumbi (Impact TKD) Danny Kirkman (Hogan's Institue of Taekwondo) Matthew Miles (Canterbury Taekwondo) Stephen Stone (Vale TKD)
Patterns - Adult - Male - 1st Dan   Tomasz Kubicki (Total TKD) Samuel Davies (Team Taekwon-Do) Arron Rose (Gassors)
Patterns - Adult - Male - 2nd Dan Stefan Orlando (Carlisle) Wim Geberbauer (Focus TKD) Gavin White (Canterbury Taekwondo) Ian Kelly (Alton)
Patterns - Adult - Male - 3rd & 4th Dan Ricky De-Winton (Didcot) James Dilley (Thames Valley) Max Welch (Burbage TKD Academy) Carl Davis (Vale TKD)
Patterns - Adult - Male - 5th & 6th Dan        
Patterns - Adult - Female - 1st  Dan     Zowie Smith (Carlisle) Becky Ward (Abingdon)
Patterns - Adult - Female - 2nd Dan Charlotte Nickson (Team Taekwon-Do) Natalie Buchin (West Islington) Laura Musins (Pantera TKD) Natasha Hadlow (Oaks Martial Arts)
Patterns - Adult - Female - 3rd & 4th Dan   Natalie Williams (Burbage TKD Academy) Yasmine Schrey Al Nasr (Pantera TKD) Katie Oliff (Soar Valley)
Patterns - Veteran - Yellow & Green Belt Megan Fishpool (Focus TKD) Rupert Daniell (Oaks Martial Arts) Colin Gale (Focus TKD) Tina Day (Focus TKD)
Patterns - Veteran - Blue & Red Belt Wendy Rowe (Synergy TKD) Sarah Andrews (Pantera TKD) Rosario Gallen (Pantera TKD) Martyn Rowe (Synergy TKD)
Patterns - Veteran - 1st to 3rd Dan Don Ward (Abingdon) Richard Kendall (Caterham & Worthing) Simon Hands (Focus TKD) Frank Mingo (West Islington)
Patterns - Veteran - 4th to 6th Dan Lynda Langfield (RAF High Wycombe) Andrew Edmondson (West Islington) Leigh Pember (Team TaeKwon-Do) Philip Lear (Vision Academy)

If you have any suggestions to improve this web site please contact us.