Sparring

Catagory Bronze Bronze 2 Silver Gold
Sparring - Under 14 - Male - Yellow -125   Charan Botchu (Thames Valley) Hunter Eastoe (Synergy Taekwon-do) Jack O'Donnell (Thames Valley)
Sparring - Under 14 - Male - Yellow -135 Jack Smith (Bernards Institue of Taekwondo) Mekhi Bernard (New Barnet) Jonas Judah (Synergy Taekwon-do) Harvey John (Fleur-de-Lis (TKD Wales))
Sparring - Under 14 - Male - Yellow -145 Ethan Rowlands (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Tayub Hussain (Total TKD) Hamish Trotter (Vale TKD) Jack Neville (Fleur-de-Lis (TKD Wales))
Sparring - Under 14 - Male - Yellow -155     Joseph Goff (Redhill) George Davies (Breakthrough)
Sparring - Under 14 - Male - Yellow 155+   Humza Hussain (Total TKD) Kamil Moskaluk (Vale Tkd) Oliver Ellacott (Vale Tkd)
Sparring - Under 14 - Male - Green -125 Isaac Moriarty (Botley) Carlos Hernandez (Kilburn) Louie Slavik (Synergy Taekwon-do) James Dearnley (Premier TKD)
Sparring - Under 14 - Male - Green -135 Harrison Deeley (Didcot) Jason Phillips (Surrey Taekwondo) Jamie Flatley (Caterham & Worthing) Lewis Brett (Vision Academy)
Sparring - Under 14 - Male - Green -145     Joshua Isaac (Rogerstone (TKD Wales)) Noah Judah (Synergy Taekwon-do)
Sparring - Under 14 - Male - Green -155 Harvey Baldwin (Dover Taekwondo) Thomas Canning (Abingdon) Dominykas Slizapas (Hounslow) Jordan Bourne (Dover Taekwondo)
Sparring - Under 14 - Male - Green 155+     Jack Harrison (Breakthrough) Tyler Tassell (Botley)
Sparring - Under 14 - Male - Blue & Red -125        
Sparring - Under 14 - Male - Blue & Red -135 Joshua Whitlock (Vision Academy) Adam Morgan (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Maison Graves (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Kieran James (Fleur-de-Lis (TKD Wales))
Sparring - Under 14 - Male - Blue & Red -145 Max Slavik (Synergy Taekwon-do) Otis Waghorn (Vision Academy) Darnell Willett (Didcot) Zak Judah (Synergy Taekwon-do)
Sparring - Under 14 - Male - Blue & Red  -155 Connor Brunton (Proaction Martial Arts) Ashley Swaine (Sussex) Lewis Searles (Premier TKD) Jordan Green (Spirit Taekwon-do Academies)
Sparring - Under 14 - Male - Blue & Red  155+ Peter Morris (Alton) Jackson Millis (Torbay) Joshua O'Donnell (Thames Valley) Aaron Judah (Synergy Taekwon-do)
Sparring - Under 14 - Female - Yellow & Green -125   Sofia Davies (Breakthrough) Tamsin Jermyn (Vision Academy) Evie Eason-Warner (Synergy Taekwon-do)
Sparring - Under 14 - Female - Yellow & Green -135 Rochanaa Stevenson (Breakthrough) Hannah Young (Sussex) Taylor Smith (Bernards Institue of Taekwondo) Jazmine Moss (Rogerstone (TKD Wales))
Sparring - Under 14 - Female - Yellow & Green -145 Lynsey Wilkes (Cardiff School of Self Defence) Harmony Payne (Abingdon) Daniella Flaherty (Focus Taekwon-do) Laura Campbell (Fleur-de-Lis (TKD Wales))
Sparring - Under 14 - Female - Yellow & Green -155 Hollie Fisher (Breakthrough) Shanice Spearey (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Grace Murphy (Thames Valley) Alarnie Yeomans (Aldershot)
Sparring - Under 14 - Female - Yellow & Green 155+ Melissa Shahidi (Palcic TKD) Nicola Flaherty (Focus Taekwon-do) Daria Bilkiewicz (Swanscombe) Hollie Charles (Vale TKD)
Sparring - Under 14 - Female - Blue & Red -125        
Sparring - Under 14 - Female - Blue & Red -135 Grace Smith (KBT Academy) Ellena Lobley (Vision Academy) Eve Kendall (Caterham & Worthing) Alyssa Evio (Kilburn)
Sparring - Under 14 - Female - Blue & Red -145 Tulasi Jasanthan (Palcic TKD) Caroline Napier (swanscombe) Olivia Bishop-Cavender (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Isobel Eason-Warner (Synergy Taekwon-do)
Sparring - Under 14 - Female - Blue & Red -155 Shannon Rainer (Crawley Down) Seren Fullbrook (Didcot) Katie Moon (Synergy Taekwon-do) Kirsten Barrett (Helensburgh TKD)
Sparring - Under 14 - Female - Blue & Red 155+     Georgia Keeling (Torbay) Megan Davey (Spirit Taekwon-do Academies)
Sparring - Under 14 - Male - Black Belt Cat 1 Joe Kearns (KBT Academy) Luke Morgan (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Morgan James (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Lewis Ryan (Fleur-de-Lis (TKD Wales))
Sparring - Under 14 - Male - Black Belt Cat 2 Jake Da Silva (Proaction Martial Arts) Christopher Dudman (Botley) George Stone (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Oliver Kendall (Caterham & Worthing)
Sparring - Under 14 - Female - Black Belt Cat 1   Cerys Williams (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Josie Longhurst (Oaks Martial Arts) Tyra Gordon (Palcic TKD)
Sparring - Under 14 - Female - Black Belt Cat 2        
Sparring - 14 & 15- Male - Yellow & Green -55     Kishan Patel (International taekwon-do federation) Eoin Hosking (Alton)
Sparring - 14 & 15- Male - Yellow & Green -63        
Sparring - 14 & 17- Male - Yellow & Green -70     Samuel Boss (Swindon) Marcus Gurung (Swindon)
Sparring - 14 to 17 - Male - Yellow & Green 70+        
Sparring - 14 & 15 - Male - Blue & Red -55 Jamie Ling (Total TKD) Henry Harris (Oaks Martial Arts) Lee Norris (Swanscombe) Qasim Akhtar (Spirit Taekwon-do Academies)
Sparring - 14 & 17 - Male - Blue & Red -63     Jarod Barrett (Helensburgh TKD) Jack Webster (Soar Valley)
Sparring - 14 & 17 - Male - Blue & Red -70     Harley Downes (Pantera) Lewis Hines (Swanscombe)
Sparring - 14 & 15 - Male - Blue & Red 70+        
Sparring - 14 & 15 - Female - Yellow & Green -48     Gemma Ward (Abingdon) Emma Pham (Dover Taekwondo)
Sparring - 14 & 15 - Female - Yellow & Green -55        
Sparring - 14 & 15 - Female - All Colour Belts -63        
Sparring - 14 & 15 - Female - Yellow & Green 63+        
Sparring - 14 & 15 - Female - Blue & Red -48        
Sparring - 14 & 15 - Female - Blue & Red -55        
Sparring - 14 & 15 - Female - Blue & Red -63     Daniella Nelson (West Reading Martial Arts) Rhian Wilkes (Cardiff School of Self Defence)
Sparring - 14 & 17 - Female - Blue & Red 63+        
Sparring - 14 & 17 - Male - Black -45        
Sparring - 14 & 15 - Male - Black -51   Lewis Denham (Total TKD) Zack Leberl (Virtue) Tom Davies (Vision Academy)
Sparring - 14 & 15 - Male - Black -57 Owain Withers (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Haytham Lebari (Surrey Taekwondo) Christopher Wright (Torbay) Todd Gillespie (Synergy Taekwon-do)
Sparring - 14 & 15 - Male - Black -63   Hayden Mccarthy (Brighton & Hove) Alfie Huggard (Total TKD) Tim Lobley (Vision Academy)
Sparring - 14 & 17 - Male - Black -69        
Sparring - 14 & 15 - Male - Black -75 Charlie Knight (Redhill) Michael Davison (Vision Academy) Tim Halford (Carlilsle Taekwon-do) Bradley Cosshall (Aldershot)
Sparring - 14 to 17 - Male - Black 75+     James Padula (Brighton & Hove) George Hadrys (Brighton & Hove)
Sparring - 14 & 15- Female - Black 1        
Sparring - 14 to 17 - Female - Black -52 Sarah Godden (Dover Taekwondo) Kelly Brennan (Absolute tkd) Jade Doran (UKTD) Paris Carbonari (Didcot)
Sparring - 14 & 15 - Female - Black -58        
Sparring - 14 & 15 - Female - Black -65        
Sparring - 14 to 17 - Female - Black 65+   Danielle Campbell (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Savannah Gordon (Palcic TKD) Charlotte Nickson (Team Taekwondo)
Sparring - 16 & 17 - Male - Yellow & Green -55        
Sparring - 14 & 17 - Male - Yellow & Green -63        
Sparring - 16 & 17 - Male - Yellow & Green -70        
Sparring - 16 & 17 - Male - Yellow & Green 70+     Liam Basquette (Premier TKD) Saeed Karimi (Thames Valley)
Sparring - 16 & 17 - Male - Blue & Red -55        
Sparring - 14 to 17 - Male - Blue & Red -63        
Sparring - 16 & 17 - Male - Blue & Red -70   Finlay Godfrey (Torbay) Michael Canning (Abingdon) Ben Thompson (Surrey Taekwondo)
Sparring - 16 & 17 - Male - Blue & Red 70+     Kwame Sisulu (Pantera) Jack Woods (Vision Academy)
Sparring - 16 & 17 - Female - Yellow & Green -48        
Sparring - 16 & 17 - Female - Yellow & Green -55        
Sparring - 16 & 17 - Female - Yellow & Green -63        
Sparring - 16 & 17 - Female - Yellow & Green 63+        
Sparring - 16 & 17 - Female - Blue & Red -48        
Sparring - 16 & 17 - Female - Blue & Red -55        
Sparring - 16 & 17 - Female - Blue & Red -63        
Sparring - 16 & 17 - Female - Blue & Red 63+        
Sparring - 16 & 17 - Male - Black -45        
Sparring - 16 & 17 - Male - Black -51        
Sparring - 16 & 17 - Male - Black -57        
Sparring - 16 & 17 - Male - Black -63   Kieran Hook (Canterbury Taekwon-do) Alex Denham (Total TKD) Derek Britten (Hemel LTSI)
Sparring - 16 & 17 - Male - Black -69     Liam Cox (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Daniel Lobley (Vision Academy)
Sparring - 16 & 17 - Male - Black -75        
Sparring - 16 & 17 - Male - Black 75+        
Sparring - 16 & 17 - Female - Black -46        
Sparring - 16 & 17 - Female - Black -52        
Sparring - 16 & 17 - Female - Black -58        
Sparring - 16 & 17 - Female - Black -65        
Sparring - 16 & 17 - Female - Black 65+        
Sparring - Adult - Male - Yellow & Green -65     Ramak Farahani (Thames Valley) Przemek (Shemack) Psiur (Didcot)
Sparring - Adult - Male - Yellow & Green -75 Kevin Manktelow (Derby) Lukasz Czekaj (Thames Valley) Harry Boulter (Vale Tkd) Carlos Anziani (Cardiff University)
Sparring - Adult - Male - Yellow & Green 75+ Marek Moskaluk (Vale Tkd) Alexander Coudijzer (Surrey Taekwondo) Tim Pinnick (Pantera) Eddie Wright (Caterham & worthing)
Sparring - Adult - Male - Blue & Red -65        
Sparring - Adult - Male - Blue & Red -75   Bau Nguyen (Beyond Taekwondo) Sam Ngo (Croydon School Of TaeKwon do) Nick Potter (Total TKD)
Sparring - Adult - Male - Blue & Red 75+ Tony Gettins (Caterham & Worthing) Matthew Wells (Brighton & Hove) Ronald Grant (Docklands) Andy Rushby (Derby)
Sparring - Adult - Male - Black -50        
Sparring - Adult - Male - Black -57        
Sparring - Adult - Male - Black -64        
Sparring - Adult - Male - Black -71 Simon Darvill (Croydon School of Taekwon Do) Tak Tran (Derby) Andrew Smith (Hemel LTSI) James Dilley (Thames Valley)
Sparring - Adult - Male - Black -78     Tunde Layne (Durants TKD) Carl Davis (Vale TKD)
Sparring - Adult - Male - Black -85 Chris Wilson (Palcic TKD) Peter Cash (Swanscombe) Michael Pernikis (Docklands TKD) Shane O'Rourke (Absolute TKD)
Sparring - Adult - Male - Black 85+   Cy Davies (TaeKwondo Schools UK) Andrew O'Brien (Elgin) Zak Espi (Absolute TKD)
Sparring - Adult - Female - Yellow & Green -55        
Sparring - Adult - Female - Yellow & Green -65        
Sparring - Adult - Female - Yellow & Green 65+ Tanya Applegath (Alton) Sylwia Gaslawska (Derby) Ying Sudjaitham (Next Level Martial Arts) Sarah Andrews (Pantera)
Sparring - Adult - Female - Blue & Red -55        
Sparring - Adult - Female - Blue & Red -65        
Sparring - Adult - Female - Blue & Red 65+   Stephanie Lambert (Vision Academy) Sarah Budd (Tunbridge Wells) Karen Thorns (Vision Academy)
Sparring - Adult - Female - Black -45        
Sparring - Adult - Female - Black -51        
Sparring - Adult - Female - Black -57     Rebecca Wood (Alton) Sarah Prodywus (West Reading Martial Arts)
Sparring - Adult - Female - Black -63     Natasha Hadlow (Oaks Martial Arts) Thea Ness (Docklands)
Sparring - Adult - Female - Black -69        
Sparring - Adult - Female - Black -75   Zowie Smith (Calisle Taekwondo School) Valentina Iotchkova (Derby) Laura Musins (Pantera)
Sparring - Adult - Female - Black 75+     Helen Oates (Palcic TKD) Natalie Buchin (West Islington)
Sparring - Veteran - Male - Colour Belt - Light        
Sparring - Veteran - Male - Colour Belt - Heavy Chris Flaherty (Focus Taekwon-do) Mark Canning (Abingdon) Mark Ryan (Wirral UKTA) Simon Hands (Focus Taekwon-do)
Sparring - Veteran - Male - Black Belt - Light     Matthew Godden (Dover Taekwondo) Andrew Edmondson (West Islington)
Sparring - Veteran - Male - Black Belt - Heavy Paul Harwood (Caterham & Worthing) Gary Nelson (Hounslow) Frank Mingo (West Islington) Leigh Pember (Team TaeKwon-do)
Sparring - Veteran - Female - Colour Belt - Light        
Sparring - Veteran - Female - Colour Belt - Heavy        
Sparring - Veteran - Female - Black Belt - Light        
Sparring - Veteran - Female - Black Belt - Heavy        

 

If you have any suggestions to improve this web site please contact us.