Patterns

Catagory Bronze Bronze 2 Silver Gold
Patterns - Under 14 - Male - Yellow Belt Ijaz Khan (Kilburn) Brandon Gunter (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Jack Smith (Bernards Institue of Taekwondo) Jack O'Donnell (Thames Valley)
Patterns - Under 14 - Male - Green Belt Joshua Isaac (Rogerstone (TKD Wales)) Jason Phillips (Surrey Taekwondo) Cian Hosking (Alton) Jordan Bourne (Dover Taekwondo)
Patterns - Under 14 - Male - Blue Belt Peter Morris (Alton) William Shepperson (Vision Academy) Maison Graves (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Max Whitley (Chesham)
Patterns - Under 14 - Male - Red  Belt Adam Morgan (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Lewis Searles (Premier TKD) Aaron Judah (Synergy Taekwon-do) Alexander Evio (Kilburn)
Patterns - Under 14 - Female - Yellow Belt Hollie Fisher (Breakthrough) Simran Sadhra (Total TKD) Reese Moriarty (Botley) Grace Murphy (Thames Valley)
Patterns - Under 14 - Female - Green Belt Evie Eason-Warner (Synergy Taekwon-do) Chelsie Griffiths-Jones (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Taylor Smith (Bernards Institue of Taekwondo) Jazmine Moss (Rogerstone (TKD Wales))
Patterns - Under 14 - Female - Blue Belt Caroline Napier (swanscombe) Kirsten Barrett (Helensburgh TKD) Seren Fullbrook (Didcot) Georgia Keeling (Torbay)
Patterns - Under 14 - Female - Red  Belt Shannon Rainer (Crawley Down) Tulasi Jasanthan (Palcic TKD) Olivia Bishop-Cavender (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Alyssa Evio (Kilburn)
Patterns - Under 14 - Black Belt Cerys Williams (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Luke Morgan (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Morgan James (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Sam Reeves (Thames Valley)
Patterns - 14 to 17 - Male & Female - Yellow Belt Emma Pham (Dover Taekwondo) Liam Basquette (Premier TKD) Kishan Patel (International taekwon-do federation) Saeed Karimi (Thames Valley)
Patterns - 14 to 17 - Male & Female - Green Belt   Lucas Hand (Thames Valley) Gemma Ward (Abingdon) Eoin Hosking (Alton)
Patterns - 14 & 17 - Male & Female - Green Belt        
Patterns - 14 & 17 - Male & Female - Blue Belt Jack Woods (Vision Academy) Finlay Godfrey (Torbay) Qasim Akhtar (Spirit Taekwon-do Academies) Daniella Nelson (West Reading Martial Arts)
Patterns - 14 & 17 - Male & Female - Red Belt Rhian Wilkes (Cardiff School of Self Defence) Lewis Hines (Swanscombe) Ben Thompson (Surrey Taekwondo) Lee Norris (Swanscombe)
Patterns - 14 & 17 - Male - 1st Dan Tim Lobley (Vision Academy) Tom Davies (Vision Academy) Todd Gillespie (Synergy Taekwon-do) Zack Leberl (Virtue)
Patterns - 14 & 17 - Male - 2nd Dan   Hayden Mccarthy (Brighton & Hove) Derek Britten (Hemel LTSI) Tim Halford (Carlilsle Taekwon-do)
Patterns - 14 & 17 - Male - 3rd Dan        
Patterns - 14 & 17 - Female - 1st Dan Shaunna Ryan (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Addisa Pickett (Crowborough) Danielle Campbell (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Paris Carbonari (Didcot)
Patterns - 14 & 17 - Female - 2nd Dan   Sarah Godden (Dover Taekwondo) Charlotte Nickson (Team Taekwondo) Jade Doran (UKTD)
Patterns - 14 & 17 - Female - 3rd Dan        
Patterns - 16 & 17 - Male & Female - Yellow Belt        
Patterns - 16 & 17 - Male & Female - Green Belt        
Patterns - 16 & 17 - Male & Female - Blue Belt        
Patterns - 16 & 17 - Male & Female - Red Belt        
Patterns - 16 & 17 - Male - 1st Dan        
Patterns - 16 & 17 - Male - 2nd Dan        
Patterns - 16 & 17 - Male - 3rd Dan        
Patterns - 16 & 17 - Female - 1st Dan        
Patterns - 16 & 17 - Female - 2nd Dan        
Patterns - 16 & 17 - Female - 3rd Dan        
Patterns - Adult - Male & Female - Yellow Belt Nathan Higgins (Vision Academy) Ying Sudjaitham (Next Level Martial Arts) Tanya Applegath (Alton) Jordon Berry (Canterbury)
Patterns - Adult - Male & Female - Green Belt   Owen Randles (Wirral UKTA) Kevin Manktelow (Derby) Carlos Anziani (Cardiff University)
Patterns - Adult - Male & Female - Blue Belt Matthew Wells (Brighton & Hove) Ronald Grant (Docklands) Karen Thorns (Vision Academy) Bau Nguyen (Beyond Taekwondo)
Patterns - Adult - Male & Female - Red Belt Stephanie Lambert (Vision Academy) Tony Gettins (Caterham & Worthing) Andy Rushby (Derby) Sarah Budd (Tunbridge Wells)
Patterns - Adult - Male - 1st Dan   Daniel Hines (Brighton & Hove) Andrew O'Brien (Elgin) Chris Wilson (Palcic TKD)
Patterns - Adult - Male - 2nd Dan Daniel Woodward (Abingdon) Joe Webster (Aldershot) James Dilley (Thames Valley) Reuben Williams (Bernards Institue of Taekwondo)
Patterns - Adult - Male - 3rd & 4th & 5th Dan Luke Thompson (Tunbridge Wells) Andrew Fox (Spirit Taekwon-do Academies) Carl Davis (Vale TKD) Lyonel Tan (Vision Academy)
Patterns - Adult - Male - 5th & 6th Dan        
Patterns - Adult - Female - 1st Dan Helen Oates (Palcic TKD) Zowie Smith (Calisle Taekwondo School) Laura Musins (Pantera) Rebecca Wood (Alton)
Patterns - Adult - Female - 2nd Dan Ghythri Silvanasan (Vision Academy) Sarah Prodywus (West Reading Martial Arts) Natasha Hadlow (Oaks Martial Arts) Thea Ness (Docklands)
Patterns - Adult - Female - 3rd & 4th Dan     Siew Moi Hee (Vision Academy) Valentina Iotchkova (Derby)
Patterns - Veteran - Yellow & Green Belt        
Patterns - Veteran - Colour Belt   Simon Hands (Focus Taekwon-do) Chris Flaherty (Focus Taekwon-do) Mark Ryan (Wirral UKTA)
Patterns - Veteran - 1st to 3rd Dan Frank Mingo (West Islington) Matthew Godden (Dover Taekwondo) Gary Nelson (Hounslow) Rachel Freegard (Swindon)
Patterns - Veteran - 4th to 6th Dan Paul Harwood (Caterham & Worthing) Andrew Edmondson (West Islington) Lorna Wright (Torbay) Leigh Pember (Team TaeKwon-do)

If you have any suggestions to improve this web site please contact us.