Patterns

Catagory Bronze Bronze 2 Silver Gold
Patterns - Under 14 - Male - Yellow Belt Cian Hosking (Alton) Jack Smith (Bernards Institute of Taekwondo) Eoin Hosking (Alton) Connor Thomas (Fleur-de-Lis (TKD Wales))
Patterns - Under 14 - Male - Green Belt Carl Barrett (Helensburgh) Kerim Mencoglu (Alton) Mathew Bell (Lone Wolf Taekwondo) Max Whitley (Chesham)
Patterns - Under 14 - Male - Blue Belt Thomas Winter (Lone Wolf Taekwondo) Joseph Simons (Pro Action Martial Arts) Luke Davis (Caerphilly) Kieran James (Fleur-de-Lis (TKD Wales))
Patterns - Under 14 - Male - Red  Belt Reeve Moore (Burbage TKD) Lee Norris (Swanscombe) Morgan James (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) George Denman (Fleur-de-Lis (TKD Wales))
Patterns - Under 14 - Female - Yellow Belt Sarah Sparrow (Cardwell) Laura Campbell (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Jessie Cavender (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Lucy Wright (Fleur-de-Lis (TKD Wales))
Patterns - Under 14 - Female - Green Belt Kirsten Barrett (Helensburgh) Olivia Bishop (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Angel Drake (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Carys Holmes (Fleur-de-Lis (TKD Wales))
Patterns - Under 14 - Female - Blue Belt Lowri Thomas (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Poppy Campbell (Spirit Taekwon-Do Academies) Catherine Bayada (Stonehenge) Fenella Jones (Stonehenge)
Patterns - Under 14 - Female - Red  Belt Stephanie Sanchez (Focus) Abigail O'Connor (Caerphilly) Maja Nowak (Addlestone School of TKD) Adriana Nowak (Addlestone School of TKD)
Patterns - Under 14 - Male - Black Belt Ryan Morrow (RTA Didcot) Lewis Ryan (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Haytham Lebari (Surrey Hills) Sam Reeves (Thames Valley)
Patterns - Under 14 - Female - Black Belt Tamara Johnson (Fortitude) Cerys Leeson-Kabza (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Danielle Campbell (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Jasmine Szade (Fleur-de-Lis (TKD Wales))
Patterns - 14 & 17 - Male & Female - Yellow Belt George Lee (UCT) Finlay Godfrey (Torbay) Sean Andrews (Focus) Deanna Smith (UCT)
Patterns - 14 & 17 - Male & Female - Green Belt        
Patterns - 14 & 17 - Male & Female - Blue Belt Mikesh Limbu (RAF High Wycombe) Ellie Jenkinson (Phoenix) Qasim Akhtar (Spirit Taekwon-Do academies) Sam Ngo (Croydon School Of Taekwon-Do)
Patterns - 14 & 17 - Male & Female - Red Belt Jay Varsani (Palcic Tae Kwon Do) Abdul-Ahad Kadodia (Thoree TKD) Lawrence Sentance (Swanscombe) Ben Thompson (Surrey Hills)
Patterns - 14 & 17 - Male - 1st Dan Louis Devonshire (GA-JOK) Daniel Kilford (Cardiff University) Ben Mr Dale (Longeaton) Stephen Cocks (Cyncoed)
Patterns - 14 & 17 - Male - 2nd Dan Rylan Taylor (Impact Academy) Jamie Johnson (Fortitude) Suhrab Sayfi (Palcic Tae Kwon Do) Max Welch (Burbage TKD)
Patterns - 14 & 17 - Male - 3rd Dan        
Patterns - 14 & 17 - Female - 1st Dan Shaunna Ryan (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Eve Jones (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Jade Doran (UKTD) Paris Carbonari (RTA Didcot)
Patterns - 14 & 17 - Female - 2nd Dan Lauren Snow (St Albans LTSI) Natasha Hadlow (Edenbridge) Kelly Brennan (Twickenham/Virture) Aislin O'Kelly (Spirit Taekwon-Do Academies)
Patterns - 14 & 17 - Female - 3rd Dan        
Patterns - 16 & 17 - Male & Female - Yellow Belt        
Patterns - 16 & 17 - Male & Female - Green Belt        
Patterns - 16 & 17 - Male & Female - Blue Belt        
Patterns - 16 & 17 - Male & Female - Red Belt        
Patterns - 16 & 17 - Male - 1st Dan        
Patterns - 16 & 17 - Male - 2nd Dan        
Patterns - 16 & 17 - Male - 3rd Dan        
Patterns - 16 & 17 - Female - 1st Dan        
Patterns - 16 & 17 - Female - 2nd Dan        
Patterns - 16 & 17 - Female - 3rd Dan        
Patterns - Adult - Male & Female - Yellow Belt Daniel James Jackson (UCT) Mike Turner (Pro Action Martial Arts) Steve Press (UCT) Kris Humphreys (Vale TKD)
Patterns - Adult - Male & Female - Green Belt Hollie Shepard (UCT) Lewis Temple (Surrey Hills) Aaron Miller (Vale TKD) Chris Charles (Vale TKD)
Patterns - Adult - Male & Female - Blue Belt       Andrew O'Rourke (Pro Action Martial Arts)
Patterns - Adult - Male & Female - Red Belt Paul Gibbon (Spirit TaeKwon-Do Academies) Robert Mitchell (St Albans LTSI) Peter Cash (Swanscombe) Charles Holden (Thames Valley)
Patterns - Adult - Male - 1st Dan Justin Rickard (Surrey Hills) Ben Roberts (Lone Wolf Taekwondo) Sam Davies (Team Taekwondo) Wayne O'Neill (Torbay)
Patterns - Adult - Male - 2nd Dan Joey Sanchez (Focus) Tony Hill (Pro Action Martial Arts) Reuben Williams (Bernards Institute of Taekwondo) Conah Prosser (Ely)
Patterns - Adult - Male - 3rd & 4th Dan Tom Nicholson (Pro Action Martial Arts) Luke Wakely (Ely) Luke Warner (Aldershot) Carl Davis (Vale TKD)
Patterns - Adult - Male - 5th & 6th Dan        
Patterns - Adult - Female - 1st Dan       Jessica Machin (Torbay)
Patterns - Adult - Female - 2nd Dan Holly Bagshaw (Virtue) Jenna Wakely (Ely) Lanny James (Cardiff University) Charlotte McDermott (Caterham & Worthing)
Patterns - Adult - Female - 3rd & 4th Dan Danielle Williams (Burbage TKD) Natalie Williams (Burbage TKD) Cheryl Cooke (Spirit TaeKwon-Do Academies) Katie Oliff (Soar Valley)
Patterns - Veteran - Yellow & Green Belt Sam Lee (St Albans LTSI) Lucy McCorkindale (Phoenix) Nicholas Statter (Thames Valley) Marina Davies (Stonehenge)
Patterns - Veteran - Blue & Red Belt Susan Johnson (Fortitude) Louise Morrow (RTA Didcot) Jerry Moore (Swanscombe) Lucinda Anderson (Phoenix)
Patterns - Veteran - 1st to 3rd Dan Darren Brinham (Torbay) Paul Andrew Napier (Swanscombe) Lorna Wright (Torbay) Pat Tynan (Spirit Taekwon-Do Academies)
Patterns - Veteran - 4th to 6th Dan     Lynda Langfield (RAF High Wycombe) Simon Hadlow (Fortitude)

If you have any suggestions to improve this web site please contact us.