Patterns

Category Bronze Bronze 2 Silver Gold
Patterns - Under 13 - Male - Yellow Belt Bertold Guczki (Kenetic TKD) Bradley Gale-King (Hogans Institute of TKD) Max Whitley (Chesham) Denis Hanrahan (Carrick)
Patterns - Under 13 - Female - Yellow Belt Eve Kendall (Caterham & Worthing) Anna Rose Brinham (Torbay) Seren Fullbrook (RTA Didcot) Gianina Rhaye navalta (Surrey Hills)
Patterns - Under 13 - Male - Green Belt Tyrese Willett (RTA Didcot) Kieran James (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Luke Morgan (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Santosh Varathadasan (Tooting)
Patterns - Under 13 - Female - Green Belt Sarah Wright (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Natalie Gault (West Reading) Kirsten Barrett (Helensburgh) Lowri Thomas (Fleur-de-Lis (TKD Wales))
Patterns - Under 13 - Male - Blue Belt William Davie (Burbage Taekwondo Academy) Ayman Elhalwagy (Synergy TKD) Chad Skerritt (Carrick) George Denman (Fleur-de-lis (TKD Wales))
Patterns - Under 13 - Female - Blue Belt brooke ryde (Burbage Taekwondo Academy) Abigail O'connor (Caerphilly (TKD Wales)) Angela Randazzo (Addlestone) Abigail Wawman (Cranford)
Patterns - Under 13 - Male - Red  Belt Evan Thomas (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Dylan McDonough (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Lewis Ryan (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Owain Withers (Fleur-de-Lis (TKD Wales))
Patterns - Under 13 - Female - Red  Belt Cerys Williams (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Danielle Campbell (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Hannah Millis (Torbay) Kia Conaty Carley (Kilmacow)
Patterns - Under 13 - Black Belt Ethan Yip (Hogans Institute of TKD) Liam Holmes (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Louis Figon (RTA Didcot) Jamie Allen (RTA Didcot)
Patterns - 13 to 17 - Male & Female - Yellow Belt Callum Stevens (Spirit TKD) Mark Pallanca (Hogans Institute of TKD) Qasim Akhtar (Spirit TKD) Benjamin Norris (Hogans Institute of TKD)
Patterns - 13 to 17 - Male & Female - Green Belt Yehuda Schreiber (UKTD) Amir Islam (Arnold School of TKD) Ellie Jenkinson (Phoenix Taekwon-Do) Quentin Kwan (UKTD)
Patterns - 13 to 17 - Male & Female - Blue Belt Ben Thompson (Surrey Hills) Shane Grehan (Carrick) Aimee Dalton (Carrick) Laura Ryan (Fethard)
Patterns - 13 to 17 - Male & Female - Red Belt Graciella Lascono (Tekken) Ciara Doherty (Carrick) Tamani Wheeler (West Reading) Paris Carbonari (RTA Didcot)
Patterns - 13 to 17 - Male - 1st Dan Peter Gault (West Reading) Ben Smith (Spirit TKD) Thomas Bridge (Torbay) Max Welch (Burbage Taekwondo Academy)
Patterns - 13 to 17 - Male - 2nd Dan     Brandan Charles (West Reading) Jamie Johnson (Fortitude)
Patterns - 13 to 17 - Male - 3rd Dan        
Patterns - 13 to 17 - Female - 1st Dan Shaunna Ryan (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Daisy Wilkins (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Aislin O'Kelly (Spirit TKD) Julianne Tobin (Carrick)
Patterns - 13 to 17 - Female - 2nd Dan Lauren Snow (St Albans) Rebecca Upsall (Soar Valley) Charlotte McDermott (Caterham & Worthing) Katie Oliff (Soar Valley)
Patterns - 13 to 17 - Female - 3rd Dan        
Patterns - Adult - Male & Female - Yellow Belt Archisman Banerjee (Huddersfield) Ben Stone (Tonbridge) martyn rowe (Synergy TKD) Kirpal gurm (Thames Valley)
Patterns - Adult - Male & Female - Green Belt Pawel Stasiak (Arnold School of TKD) Luisa Molteni-Kendall (Caterham & Worthing) Richard Knight (UKTD) Alex Walker (Exeter Taekwondo)
Patterns - Adult - Male & Female - Blue Belt Richard Joseph (Grenada TKD) Sandra Regan (Carrick) Paul Gibbon (Spirit TKD) Lenka Kruse (Focus TKD)
Patterns - Adult - Male & Female - Red Belt Peter Cash (Swanscombe) Jason Scheunemann (Carter BITF) Darwin Cantos (Tekken) Andrew Shenton (Surrey Hills)
Patterns - Veteran - Yellow & Green Belt   Ian Frisby (Burbage Taekwondo Academy) Nicholas Slatter (Thames Valley) Alessandro Aquino (Huddersfield)
Patterns - Veteran - Blue & Red Belt Chris Thompson (Surrey Hills) Louise Morrow (RTA Didcot) Stephan Johnson (Focus TKD) Lucinda Anderson (Phoenix Taekwon-Do)
Patterns - Adult - Male - 1st Dan     Daniel Woodward (Abingdon) James Dilley (Thames Valley)
Patterns - Adult - Male - 2nd Dan     Gareth Shaw (ProAction Martial Arts) Stian Engebretsen (Borg TKD)
Patterns - Adult - Male - 3rd & 4th Dan Damian Smith (Spirit TKD) Ricky de-Winton (RTA Didcot) Joel Ashley Wilson (West Reading) Carl Davis (RTA Didcot)
Patterns - Adult - Male - 5th & 6th Dan        
Patterns - Adult - Female - 1st & 2nd Dan   Aleksandra Trzaska (Tooting) Gemma Thomas (Roath TKD) Sarah Prodywus (West Reading)
Patterns - Adult - Female - 2nd Dan        
Patterns - Adult - Female - 3rd & 4th Dan     Jemma Wells (West Islington) Cheryl Cooke (Spirit TKD)
Patterns - Veteran - 1st to 3rd Dan Darren Brinham (Torbay) andrew edmondson (West Islington) lyn ryde (Burbage Taekwondo Academy) Lorna Wright (Torbay)
Patterns - Veteran - 4th to 6th Dan        

If you have any suggestions to improve this web site please contact us.