Sparring

Catagory Bronze Bronze 2 Silver Gold
 
Sparring - Under 13 - Male - Yellow -125        
Sparring - Under 13 - Male - Yellow -135 Connor Wienszczak (Alton Learn TKD) James Melvin (Hogans Institute of TKD) Jay YUAN (Totting Taekwondo School) Joseph Brock (Hogans Institute of TKD)
Sparring - Under 13 - Male - Yellow -145 Oliver Courtnage (Alton Learn TKD) Gavin Heffenan (Alton Learn TKD) George Denman (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Michael Poole (Carter BITF)
Sparring - Under 13 - Male - Yellow -155       Lewis Tiger Gowing (Gassors TKD)
Sparring - Under 13 - Male - Yellow 155+        
Sparring - Under 13 - Male - Green -125        
Sparring - Under 13 - Male - Green -135   Max Slavik (Vision TKD) Joshua Lee (St Albans LTSI) George Rowe (Vision TKD)
Sparring - Under 13 - Male - Green -145 Adam Chong (UKTD) Owen Hilton (Thames Valley) Luca Crosta (Spirit Taekwon-Do) Chad Skerrit (Carrick)
Sparring - Under 13 - Male - Green -155 Nicholas Stonehouse (Hogans Institute of TKD) Charlie Bryant (Spirit Taekwon-Do) Calvin Cummings (Twynham) Mitchell Bennett (Spirit Taekwon-Do)
Sparring - Under 13 - Male - Green 155+        
Sparring - Under 13 - Male - Blue & Red -125        
Sparring - Under 13 - Male - Blue & Red -135 Ethan Seivwright (Gassors TKD) Tomos Sharwood (Gassors TKD) Evan Thomas (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Lewis Hatchard (Gassors TKD)
Sparring - Under 13 - Male - Blue & Red -145 alexander evio (kilburn) Frankie Adio (UK-LTSI) Samuel Taylor (Gassors TKD) Ethan Frayling (Gassors TKD)
Sparring - Under 13 - Male - Blue & Red -155 Haytham Lebari (Surrey Hills) Lee Norris (Swanscombe) Rahul Kukadia (Denham) Callum Gray (Vision TKD)
Sparring - Under 13 - Male - Blue & Red 155+ Stephen Davies (Roath TKD) Shane Grehan (Carrick) Shaun Regan (Carrick) Jamie Buchanan (RTA Didcot)
Sparring - Under 13 - Female - Yellow & Green -125     Wendy Smith (Fullham) alyssa evio (kilburn)
Sparring - Under 13 - Female - Yellow & Green -135        
Sparring - Under 13 - Female - Yellow & Green -145 Adriana Nowak (Addlestone School of TKD) Grace Cubin (Aldershot) Maja Nowak (Addlestone School of TKD) Leah Voyce (Gassors TKD)
Sparring - Under 13 - Female - Yellow & Green -155   Naomie Yeomans (Aldershot) Amber Holmes (Spirit Taekwon-Do) Danielle Campbell (Fleur-de-Lis (TKD Wales))
Sparring - Under 13 - Female - Yellow & Green 155+        
Sparring - Under 13 - Female - Blue & Red -125       India YIP (Hogans Institute of TKD)
Sparring - Under 13 - Female - Blue & Red -135        
Sparring - Under 13 - Female - Blue & Red -145 Tobi Adio (Hemel TKD) Dana McAvoy (Gassors TKD) sarah godden (tkdpower) kristine evio (kilburn)
Sparring - Under 13 - Female - Blue & Red -155 Ciara Doherty (Carrick) Hannah Eade (Carrick) Katie Wawman (Cranford - BUTF) Kia Conathy Carley (Kilmacow)
Sparring - Under 13 - Female - Blue & Red 155+        
Sparring - Under 13 - Male - Black Belt Ayrton Mullins (Gassors TKD) Gwyn Blackmore (Gassors TKD) Aidan O'Kelly (Spirit Taekwon-Do) Ethan Yip (Hogans Institute of TKD)
Sparring - Under 13 - Female - Black Belt Jasmine Szade (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Daisy Wilkins (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Talisha Samuels (Gassors TKD) Shaunna Ryan (Fleur-de-Lis (TKD Wales))
Sparring - 13 to 17 - Male - Yellow & Green -55 Gecco Navalta (Surrey Hills) Callum Charman (London Institute) Sean Spiller (Aldershot) Kane Mearns-Smith (Tony Traditional TKD)
Sparring - 13 to 17 - Male - Yellow & Green -63     Ryan Game (Gassors TKD) Harry Marples (Alton Learn TKD)
Sparring - 13 to 17 - Male - Yellow & Green -70        
Sparring - 13 to 17 - Male - Yellow & Green 70+ toby prentice (uct) DAMIAN SLEBODA (TKD DOCKLANDS) George Tonge (Surrey TaeKwon-Do) Drilon Bajrami (New Barnet)
Sparring - 13 to 17 - Male - Blue & Red -55 Eanna Hardesty (Carrick) AJ Singh (Hogans Institute of TKD) Patrick Kirwin (Carrick) Cameron Griffiths (Gassors TKD)
Sparring - 13 to 17 - Male - Blue & Red -63 Jack Powell (Gassors TKD) Karl Rideout (Tony Traditional TKD) Stuart Sentance (Swanscombe) DANIEL LOBLEY (Vision TKD)
Sparring - 13 to 17 - Male - Blue & Red -70     David Isles (Surrey Hills) Jake Archer (Focus TKD)
Sparring - 13 to 17 - Male - Blue & Red 70+ Jake Ward (Ely) ozkan yalim (uct) scott judd (uct) Alan Wilkinson (Gassors TKD)
Sparring - 13 to 17 - Female - Yellow & Green -48        
Sparring - 13 to 17 - Female - Yellow & Green -55     Georgia Raffan (Sussex TKD) deanna smith (uct)
Sparring - 13 to 17 - Female - Yellow & Green -63        
Sparring - 13 to 17 - Female - Yellow & Green 63+ Constance Curry (Surrey Hills) Ffion Meijer (Gassors TKD) Lucy Poole (Carter BITF) holy-anne shephard (uct)
Sparring - 13 to 17 - Female - Blue & Red Zayna Lebari (Surrey Hills) PARIS CARBONARI (RTA Didcot) Leah McBean Willis (Aldershot) Shannon Frayling (Gassors TKD)
Sparring - 13 to 17 - Female - Blue & Red -55        
Sparring - 13 to 17 - Female - Blue & Red -63        
Sparring - 13 to 17 - Female - Blue & Red 63+        
Sparring - 13 to 17 - Male - Black -45 justin duggan (uct) Jack Tynan (Spirit Taekwon-Do) Frankie Smith (MWTA) Max Welch (Soar Valley)
Sparring - 13 to 17 - Male - Black -51        
Sparring - 13 to 17 - Male - Black -57   Akizu Pama (Dona Hortencia Salas Benidecto National high schoo) Jack Thomas (Fleur-de-Lis (TKD Wales)) Dylan Hey (Soar Valley)
Sparring - 13 to 17 - Male - Black -63 Luke Yhnell (Gassors TKD) Callum Jordan (UK-LTSI) Mazda Hassanzadeh (Total TKD - Nick Symonds) Luke Yip (Hogans Institute of TKD)
Sparring - 13 to 17 - Male - Black -69     Dominic Sampson (Exeter) Andrew Smith (Hemel TKD)
Sparring - 13 to 17 - Male - Black -75        
Sparring - 13 to 17 - Male - Black 75+ Dan Stanner (Ashford) Liam Rossiter (Gassors TKD) Fraser Williams (Spirit Taekwon-Do) James Gridley (Caterham)
Sparring - 13 to 17 - Female - Black -46        
Sparring - 13 to 17 - Female - Black -52        
Sparring - 13 to 17 - Female - Black -56 Charlotte McDermott (Caterham) Aislin O'kelly (Spirit Taekwon-Do) Emma Stonehouse (Hogans Institute of TKD) Lanny James (Ely)
Sparring - 13 to 17 - Female - Black 56+ Lauren Snow (St Albans LTSI) Annabel Lock (Surrey Hills) Jade Wilson (Aldershot) Katie Oliff (Soar Valley)
Sparring - Adult - Male - Yellow & Green -65   Paul Gibbon (Spirit Taekwon-Do) Connor Minett (Spirit Taekwon-Do) Eric Sonahee (Hogans Institute of TKD)
Sparring - Adult - Male - Yellow & Green -75 Adam Nowak (Addlestone School of TKD) Edward Tagg (Denham) Mark Sharwood (Gassors TKD) Marek Cwik (UKTD)
Sparring - Adult - Male - Yellow & Green 75+ Richard Harris (Carlisle) Peter Sammut (Spirit Taekwon-Do) Ben Amigoni (Southern) James Drake (Tony Traditional TKD)
Sparring - Adult - Male - Blue & Red -65     Jason Hilbourne (Spirit Taekwon-Do) Keval Patel (Hogans Institute of TKD)
Sparring - Adult - Male - Blue & Red -75 Pawel Mastalski (Docklands) James Dilley (Thames Valley) M Shakeer (Staines TKD) Kwadwo Appianing (Vision TKD)
Sparring - Adult - Male - Blue & Red 75+ Matthew Stevenson (Tidworth School of Taekwon-Do) Peter Cash (Swanscombe) Shane Garner (Aldershot) Denny Temba (Vision TKD)
Sparring - Adult - Female - Yellow & Green -55        
Sparring - Adult - Female - Yellow & Green -65 Sandra Regan (Carrick) Wendy Rowe (Vision TKD) Anne-Marie Mansell (Kilburn) Joanna Jones (Thames Valley)
Sparring - Adult - Female - Yellow & Green 65+     Suzannah Stopps (Vision TKD) Karen Thorns (Vision TKD)
Sparring - Adult - Female - Blue & Red -55        
Sparring - Adult - Female - Blue & Red -65 sharron weston (uct) sarah scott (uct) Katarzyna Rozwadowska (Docklands) Anna Kallai (Focus TKD)
Sparring - Adult - Female - Blue & Red 65+     Patrice Conathy (Kilmacow) Aleksandra Trzaska (Tooting & Clapham Taekwondo School)
Sparring - Veteran - Male - Colour Belt - Light        
Sparring - Veteran - Male - Colour Belt - Heavy Lou Squillaci (Surrey Hills) Barry Knight (Spirit Taekwon-Do) Geoff Stonehouse (Hogans Institute of TKD) Chris Robbins (TST Martial Arts)
Sparring - Veteran - Female - Colour Belt - Light        
Sparring - Veteran - Female - Colour Belt - Heavy   Wendy Lashley (Aldershot) Madeleine Ray (Alton Learn TKD) Alison Fisher (RTA Didcot)
Patterns - Adult - Male - 1st Dan   Tony Fernandes (Gassors TKD) Sam Hope-Evans (Staines TKD) kevin Ray (Team BITF)
Sparring - Adult - Male - Black -50        
Sparring - Adult - Male - Black -57        
Sparring - Adult - Male - Black -64 Ashley Cookson (Shrewsbury) kevin Ray (Team BITF) Conah Prosser (Ely) Stuart Arroyo (Vision TKD)
Sparring - Adult - Male - Black -71 Micheal Killingbeck (Spirit Taekwon-Do) Sam Hope-Evans (Staines TKD) Nathan Smith (Total TKD - Nick Symonds) Carl Davis (RTA Didcot)
Sparring - Adult - Male - Black -78 Tony Fernandes (Gassors TKD) mark peachey (uct) Damian Smith (Spirit Taekwon-Do) Morgan Da Silva (Total TKD - Nick Symonds)
Sparring - Adult - Male - Black -85   Patrick O'Brien (Sussex TKD) malik ayman (Total TKD - Nick Symonds) Luke Thompson (Vision TKD)
Sparring - Adult - Male - Black 85+   Steve Houghton (Spirit Taekwon-Do) Bernardino Evio (Kilburn) Greg Bagwell (Exeter)
Sparring - Adult - Female - Black -45        
Sparring - Adult - Female - Black -51        
Sparring - Adult - Female - Black -57        
Sparring - Adult - Female - Black -63   Rachael Harrison (Gloucester) Emer McAneny (Carrick) Jennifer Pena (Croydon)
Sparring - Adult - Female - Black -69   Lucie Harvey (Spirit Taekwon-Do) Carol Norman (Clapham) Natalie Duffy (Aldershot)
Sparring - Adult - Female - Black -75     Laura Tobin (Carrick) Leanne Evans (Hogans Institute of TKD)
Sparring - Adult - Female - Black 75+        
Sparring - Veteran - Male - Black Belt - Light   Chris Mutton (TST Martial Arts) matthew godden (tkdpower) Paul Cain (Spirit Taekwon-Do)
Sparring - Veteran - Male - Black Belt - Heavy Darren Kelly (Spirit Taekwon-Do) FRANK MINGO (KINGS CROSS/BARNSBURY) John Vernazza (Hogans institute of TKD) Alan Clark (Sussex TKD)
Sparring - Veteran - Female - Black Belt - Light        
Sparring - Veteran - Female - Black Belt - Heavy        


If you have any suggestions to improve this web site please contact us.