Patterns

Catagory Bronze Bronze 2 Silver Gold
Patterns - Under 13 - Yellow Belt

Jamie Weston(Aldershot - Learn TKD)

Joseph Bradley (Aldershot - Learn TKD) Jasmine Grant (Thanet MWTA) Stephen Pulanco (Aldershot - Learn TKD)
Patterns - Under 13 - Green Belt AARON INFANTE (Edgware MWTA) Kieran Dunne (Aldershot - Learn TKD) Lawrence Sentance (Swanscombe) alexander evio (Kilburn TKD)
Patterns - Under 13 - Blue Belt Dana McAvoy (Gassors TKD) Tobi Adio (Hemel Hempstead LTSI) Sam Reeves (Thames Valley) GABRIEL INFANTE (Edgware MWTA)
Patterns - Under 13 - Red Belt Jordan Betts (Thanet MWTA) Tamani Wheeler (West Reading) kristine evio (Kilburn TKD) Jade Doran (Hemel Hempstead LTSI)
Patterns - Under 13 - Black Belt Ethan Yip (Hogan's Institute of TKD) Franky Smith (Thanet MWTA) Emma Bird (Gassors TKD) Geanina Luca (Edgware MWTA)
Patterns - 13 to 17 - Male & Female - Yellow Belt Drilon Bajrami (New Barnet) Thomas Barrett (West Reading) Alex Vassallo (Thanet MWTA) JAMES HAYNES (Twynam)
Patterns - 13 to 17 - Male & Female - Green Belt Gorgia Hayward (Thanet MWTA) Thomas Joy (Alton - Learn TKD) Joe Webster (Aldershot - Learn TKD) Surasi Jarukan (Aldershot - Learn TKD)
Patterns - 13 to 17 - Male & Female - Blue Belt Josh Morgan (Thanet MWTA) Aaron Rose (Gassors TKD) Katherine Stonehouse (Hogan's Institute of TKD) Elliot Lister (Synergy)
Patterns - 13 to 17 - Male & Female - Red Belt Jesse Stanley (Thanet MWTA) Cedric Cools (Surrey Hills) Christopher Proffett (Cardiff Taekwon-Do) Bethan Pezzack (Cardiff Taekwon-Do)
Patterns - 13 to 17 - Male - Black Belt Ryan Giffard (Stonehenge) Brandon Charles (West Reading) Sean Berry (Mid Anglia) Duncan Johnstone (Sussex)
Patterns - 13 to 17 - Female - Black Belt ANNABEL LOCK (Surrey Hills) Katie Oliff (Aylestone) Ceri Green (Aldershot - Learn TKD) Joann Rolison (Thanet MWTA)
Patterns - Adult - Male & Female - Yellow Belt Yixiang Shao (Bulldog London) Vanessa Pinder (Thanet MWTA) Sam Lee (St Albans LTSI) Grant Pollard (Thanet MWTA)
Patterns - Adult - Male & Female - Green Belt Andrew Shenton (Surrey Hills) Jason Whenman (Denham - Learn TKD) Pawel mastalski (Docklands TKD) Katarzyna Rozwadowska (Docklands TKD)
Patterns - Adult - Male & Female - Blue Belt Shakeer Mohamed (Staines TKD) Dave Richardson (Aldershot - Learn TKD) Charles Holden (Thames Valley) Denny Temba (Vision)
Patterns - Adult - Male & Female - Red Belt Lahsen Amassoul (Caterham) Paul Carter (Total TKD) Anna Kallai (Focus) Daniel Woodward (Abingdon)
Patterns - Adult - Male - 1st & 2nd Dan Gary Crowley (Swanscombe) Nick Newberry (Surrey Hills) Barry Andrews (Vision) Luke Warner (Aldershot - Learn TKD)
Patterns - Adult - Male - 3rd & 4th Dan David Tee (Thames Valley) Luke Thompson (Vision) Craig Hancock (Roath TKD) Carl Davis (RTA Didcot)
Patterns - Adult - Female - 1st & 2nd Dan Amie Williams (Focus) Jay Hill (Vision) Cassie Lund (Cardiff Taekwon-Do) Rhiannon Ernest (Cardiff Taekwon-Do)
Patterns - Adult - Female - 3rd & 4th Dan       Michelle Lim (Vision)
Patterns - Veteran - Yellow & Green Belt Lou Squillaci (Surrey Hills) Geoff Stonehouse (Hogan's Institute of TKD) Robert Leech (Focus) Simon Hands (Focus)
Patterns - Veteran - Blue & Red Belt Helene Cohen (Thanet MWTA) Anita Savage (Stonehenge) Madeleine Ray (Aldershot - Learn TKD) Paul Hudson (Abingdon)
Patterns - Veteran - Black Belt Stuart Smith (St Albans LTSI) John Vernazza (Hogan's Institute of TKD) Paul Davis (Alton - Learn TKD) Darren Brinham (Abingdon)

 

If you have any suggestions to improve this web site please contact us.