Sparring

Catagory Bronze Bronze Silver Gold
Under 13 Yellow Belt -125 Aaron Mothersill (Learn TKD Aldershot) Elizabeth Quigley (Hogans Institute) Marcus Nichols (Newport TKD) Daniel Doran (St Albans LTSI)
Under 13 Yellow Belt -135 Kieran Dunne (Learn TKD Aldershot) Lucas Rance (Bishops Park) travis bubb (Hogans Institute) Alfie Huggard (New Barnet)
Under 13 Yellow Belt -146 Lee Norris (Swanscombe) Bradley Coshall (Learn TKD Aldershot) Christopher Patterson (Bishops Park) Dean King (Learn TKD Aldershot)
Under 13 Yellow Belt 146+ Paris Carbonari (RTA Didcot) Sam Muir (Team BITF) Kamil Clarke (New Barnet) Alex Ransley (Hogans Institute)
Under 13 Green Belt -125 Tobias Green (Hogans Institute) Jamie Patterson (Newport TKD) Nash Jeffries (Newport TKD) Lewis Hatchard (Newport TKD)
Under 13 Green Belt -135 Harry Randles (Garrison) Dunia Mungal (UKTD) Oliver Lutley (Hogans Institute) Ethan Frayling Jnr (Newport TKD)
Under 13 Green Belt -146 Rishi Kukadia (Learn TKD Aldershot) Stephen Davies (Canton) Tishad Ifill (Breakthrough Tae Kwon-Do) Lewis Brooks (Ely)
Under 13 Green Belt 146+ Emma Stonehouse (Hogans Institute) Camron Griffiths (Newport TKD) Ilja Titovs (New Barnet) Liam Hawley (Learn TKD Aldershot)
13-17 Male Yellow & Green Belt -70 Scott Monarch (TST - APTI Coventry) Stephen Hall (Learn TKD Aldershot)
13-17 Male Yellow & Green Belt 70+ Johnathan Dickman (Roath) dale stansfield (TST - APTI Coventry) Nathan Watts (Newport TKD) Arron Rose (Newport TKD)
Under 13 Black Belt Max Welch (Aylestone) Brandon Charles (West Reading) Lewis Slocombe (Newport TKD) Ceri Green (Learn TKD Aldershot)
13-17 Male Yellow & Green Belt -55 Liam Hawkes (Newport TKD) Aneil Singh (Simac Taekwon-do Institute) Chris McCarthy (New Barnet) Surasi Jarukan (Learn TKD Aldershot)
13-17 Male Yellow & Green Belt -63 Alexander Bentley (Surrey Hills) DEAN MATTHEWS (Twynham & Kinson) Joe Webster (Learn TKD Aldershot) Calum Holsgrove (Focus TKD)
13-17 Male Blue & Red Belt -55 Myles Wigginton (Hogans Institute) Rhys Powell (Newport TKD) Luke Yip (Hogans Institute) Thomas Bridge (Torbay)
13-17 Male Blue & Red Belt -63 Ryan King (Learn TKD Aldershot) Ross Green (Learn TKD Aldershot) Dylan Percival Wakerly (Surrey Hills) Nathan Owen (Roath)
13-17 Male Blue & Red Belt -70 Josheph Kelly (Newport TKD) Jamie Bellamy (Torbay) Wim Geberbauer (Focus TKD) Amrit Garcha (Cranford)
13-17 Male Blue & Red Belt 70+
13-17 Male Black Belt -52 Dylan Hey (Aylestone) Addam Aliousalam (St Albans LTSI)
13-17 Male Black Belt -58 Ryan Giffard (Stonehenge TKD) Jamie Lam (Canton) Sean Berry (Mid Anglia) Delme Pezzack (Fairwater)
13-17 Male Black Belt -63 Michael Hillier (St Albans LTSI) Conah Prosser (Ely) Craig King (Learn TKD Aldershot) Regan Lawrence (Docklands)
13-17 Female Yellow & Green Belt -53 Katherine Stonehouse (Hogans Institute)
13-17 Female Yellow & Green Belt -60 Chelsea Powell (Newport TKD) Rebecca Leech (Focus TKD)
13-17 Female Yellow & Green Belt 60+ Rebecca Hands (Focus TKD) Ffion Meijer (Newport TKD) Damnielle Hands (Focus TKD) Leanne Evans (Hogans Institute)
13-17 Female Blue & Red -53 Sarah Jones (Ely) Samantha Watts (Newport TKD) Jade Wilson (Learn TKD Aldershot)
Adult Male Yellow Belt 75+ Craig Walker (TST - APTI Coventry) Phil Bradshaw (Torbay) James Taylor (Cardiff University) Ciaran McAleer (Surrey Hills)
13-17 Female Blue & Red -60 Emily Murphy (Newport TKD) Rhianna Dowedswell (Learn TKD Aldershot)
13-17 Female Blue & Red 60+ Jessica Ransley (Hogans Institute) Chanelle Frayling (Newport TKD) Crystal Frayling (Newport TKD)
13-17 Female Black Belt -60 Emma Peart (Newport TKD) Katie Oliiff (Aylestone)
Adult Male Yellow Belt -65
Adult Male Yellow Belt -75 Shannon Thangiah (Meopham) Warren Lewis (Spirit Taekwon-Do Surrey) Darren Ranson (Focus TKD) Sam Wilton (Surrey Hills)
Adult Male Green Belt -75 Paul Groome (Hogans Institute) Ingram Weeks (Cardiff University)
Adult Male Green Belt 75+ Jonathan Cole (Cardiff University) DAVID DUFFY (Caterham) Robert Ilott (Learn TKD Aldershot) Charles Holden (Thames Valley)
Adult Male Blue Belt -75 Chris Clark (Team BITF) Ben Kay (Team BITF) Jason Eaton (Brentford) James Davis (Hogans Institute)
Adult Male Blue Belt 75+ Mark Moran (Mid Anglia) Chris Thomas (Newport TKD) Daniel House (Newport TKD)
Adult Male Red Belt -75 Lahsen Amassoul (Caterham) Richard Tamara (Spirit Taekwon-Do Surrey) Bartosz Knas (Surrey Hills)
Adult Male Red Belt 75+ Stephen Williams (UKTD) Ethan Frayling (Newport TKD) Max Woolen (Swanscombe) John Kiy (Learn TKD Farnham)
Adult Female Yellow & Green -55 Claire Maclver (Cardiff University) Clair Chegwidden (Aldershot Learn TKD)
Adult Female Yellow & Green 65+ Lorraine Ryall (Garrison) Tanya Simpkin (Garrison) Annabel Berry (Learn TKD Aldershot)
Adult Female Blue & Red -55 Lyndsey Hunt (Swanscombe) Jennifer Pena (Croydon)
Adult Female Blue & Red 65+ Charlotte Lange (GTI)
Adult Male Black Belt -63
Adult Male Black Belt -71 Thomas Harris (Aylestone) Sam Piper (Richmond) Carl Davis (RTA Didcot) Rahman Soyfur (Croydon)
Adult Male Black Belt -80 Damian Smith (Spirit Taekwon-Do Surrey) Gurpinder Sidhu (Brentford) Craig Bulley (Addlestone) John Larkin (Spirit Taekwon-Do Surrey)
Adult Male Black Belt 80+ Kahinde Johnson (Botley Taekwon-Do) sergio stelitano (Addlestone)
Veteran Male Colour Belt Light Steve Randles (Garrison) Brendan Murtagh (Mid Anglia) Peter Yip (Hogans Institute) Tom Butcher (Meopham)
Veteran Male Colour Belt Heavy Peter Oliver (Garrison) David Standidge (Garrison) Dennis Medford (West Resding)
Veteran Female Colour Belt Ali Gower (Hogans Institute)
Under 13 Blue & Red Belt -125
Under 13 Blue & Red Belt -135 Sulaimaan Lim
(UKTD)
Ethan Yip (Hogans Institute) Jake Yeadon (Hogans Institute) James Fuller (Meopham)
Under 13 Blue & Red Belt -146 Kane Collins (Fairwater) Jake Aaron Brand (Newport TKD) Anthony Owen (Roath) Talisha Samuels (Newport TKD)
Under 13 Blue & Red Belt 146+ Bethan Pezzack (Fairwater) Jamie Lorimer (Countesthorpe) Alan Wilkinson (Newport TKD) Jordan Frayling (Newport TKD)
13-17 Male Black Belt 70+ Himesh Chauhan (Thames Valley) Liam Rossiter (Newport TKD) Wayne O`Neill (Torbay) James Gridley (Meopham)
13-17 Male Black Belt -70 Elliott Moulster (St Albans LTSI) Lee Crews (Fairwater)
13-17 Female Black Belt -53 Kirsty Miller (RTA Didcot) Kelly Wright (Torbay) Rachael Smith (Torbay) Lanny James (Ely)
13-17 Female Black Belt 60+ Jessica Machin (Torbay) MARY-ROSE PENFOLD (Twynham & Kinson) Amy Burgess (Caterham) Lauren Robson (Ely)
Adult Female Yellow & Green -65 Sarah Lawson (Learn TKD Aldershot) Sarah Farthing (Cardiff University) Tracey Dawson (Hogans Institute)
Adult Female Blue & Red -65 Anna Kallai (Focus TKD) Rebekah Alexander (Farnham) Kayleigh Perry (Addlestone)
Adult Female Black Belt -63 Gemma Thomas (Roath) Amanda Barge (Torbay) Cassie Lund (Ely) Carolina Dillen (Kingsland Taekwon-Do)
Adult Female Black Belt 63+ Alicia Chapman (St Albans LTSI) Jackie Kenning (Focus TKD)
Veteran Male Black Belt Light David Lund (Ely) Richard Hamilton (Surrey Hills) John Vernazza (Hogans Institute)
Veteran Male Black Belt Heavy IAN THOMAS (Twynham & Kinson) Ian Smith (Focus TKD)
Veteran Female Black Belt Anne Evans (Torbay)
Adult Female Black Belt -53 Amie Williams (Focus TKD) Rhiannon Ernest (Cardiff) Sophie Collins (Fairwater)

If you have any suggestions to improve this web site please contact us.